Stomatologia

Oferujemy pełny zakres usług stomatologicznych dla dorosłych i dzieci. Zatrudniamy doświadczonych lekarzy dentystów ze wszystkimi specjalizacjami w dziedzinie stomatologii. Posiadamy nowoczesne gabinety stomatologiczne, wysokiej klasy urządzenia i materiały dentystyczne, prowadzimy innowacyjne metody leczenia zębów.

Przegląd stomatologiczny

Przegląd stomatologiczny służy ocenie stanu uzębienia. Wykonywany systematycznie co pół roku pozwala na wczesne diagnozowanie i leczenie próchnicy.

Leczenie stomatologiczne

Leczenie stomatologiczne obejmuje leczenie próchnicy prostej i leczenie kanałowe.

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca (pedodoncja) wiąże się z odpowiednim przygotowaniem małego pacjenta i właściwym przebiegiem wizyty adaptacyjnej. Są to niezwykle ważne czynniki kształtujące późniejszą postawę dziecka wobec leczenia stomatologicznego.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna, to nie tylko usuwanie zębów, ale szereg zabiegów obejmujących jamę ustną, w tym zabiegi wspomagające inne dziedziny stomatologii np. endodoncję, protetykę, ortodoncję czy implantologię.

Protetyka

Protetyka zajmuje się uzupełnieniami pojedynczych i mnogich braków zębowych. Utrata nawet jednego zęba nie jest obojętna dla całego układu żucia.

Ortodoncja

Ortodoncja, to dziedzina stomatologii, która zajmuje się korektą nieprawidłowo (krzywo) ustawionych zębów, leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz szeroko pojętą profilaktyką. Ogromny wachlarz różnych metod leczenia ortodontycznego sprawia, iż obecnie leczenie to można przeprowadzić u każdego pacjenta, niezależnie od wieku. Wybór natomiast metody leczenia uzależniony jest od wieku pacjenta, rodzaju i stopnia zaawansowania wady.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie działania stomatologiczne mające na celu poprawę wyglądu uzębienia i twarzy. Zaliczamy do niej licówki i wybielanie zębów, a także implanty, usuwanie kamienia , piaskowanie, a nawet usługi z zakresu ortodoncji czy protetyki.

Scaling

Kamień nazębny, to zmineralizowana warstwa płytki nazębnej czyli lepkiej i bezbarwnej warstwy bakterii i węglowodanów, która nieustannie tworzy się na zębach i jest główną przyczyną ubytków próchnicowych oraz chorób dziąseł.

Piaskowanie

Piaskowanie zębów (usuwanie osadu) to jeden z podstawowych zabiegów kosmetycznych i profilaktycznych. Polega na usuwaniu wszelkich osadów z zębów za pomocą tzw. piaskarki, czyli specjalnego urządzenia, które kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby.

Profilaktyka próchnicy

Profilaktyka próchnicy zębów mlecznych i stałych ma na celu zabezpieczenie zębów przed rozwojem próchnicy. W zależności od rodzaju i umiejscowienia zębów stosujemy lakowanie, lakierowanie i lapisowanie.

RTG, Pantomogram, RVG

Nasi pacjenci mogą wykonać w naszych gabinetach następujące badanie diagnostyczne:

1. RTG zębów
2. RVG (radiowizjografia)
3. Pantomogram (inaczej zdjęcie pantomograficzne lub zdjęcie panoramiczne zębów).Pantomogram uwidacznia jednocześnie wszystkie zęby, również te, które nie są widoczne w jamie ustnej (zatrzymane), a także tkanki otaczające (tkanka kostna wyrostków zębodołowych, zatoki szczękowe, wyrostki żuchwy).