Pedicure leczniczy

Przyczyną wrastających paznokci jest często wycinanie brzegów paznokci, a także noszenie butów ze zbyt ciasnymi noskami. Przygniatany paznokieć wciska się w unerwiony obrębek naskórkowy palucha. Wywołuje to ból, prowadzi do obrzęku, a nawet ropnego zapalenia. Paznokieć może też wkręcać się z jednej lub obu stron, nie powodując stanu zapalnego. Wycięcie części bądź całej płytki paznokciowej nie wyeliminuje problemu, gdyż tor wzrostu paznokcia nie zostanie trwale skorygowany i problem po pewnym czasie znowu się pojawi.

Zabiegi:

Klamry ortonyksyjne

Podolog stosuje specjalne klamry, które nieinwazyjnie prostują brzegi paznokcia, a to zapobiega jego ponownemu wrastaniu.

Tamponada

Pod wrastającą część płytki paznokcia umieszczona zostaje specjalna tkanina z włókna, które nie pozostawia nitek. Pasek zostaje nasączony środkiem odkażającym. Zabieg łagodzi stany zapalne, pomaga odciągnąć tkankę miękką od płytki paznokcia, niweluje ból.

CENNIK

- pedicure podologiczny (obcięcie paznokcia, korekta wrastającego paznokcia, założenie klamry ortonoksyjnej, tamponada, usuwanie odcisków oraz modzeli, profilaktyka i pielęgnacja stóp diabetyków) - 90zł - 150zł
- pedicure podologiczny - 150zł

Rejestracja internetowa