Dostosuj czcionkę: A A A

PRACUJEMY, ALE W SZCZEGÓLNYM TRYBIE

  • Obowiązuje rejestracja TYLKO TELEFONICZNA ! 81 5016012.
  • Nasze przychodnie są otwarte ale W TROSCE O NAS WSZYSTKICH prosimy o niezgłaszanie się do przychodni z objawami infekcji grypopodobnych.
  • Pacjentom z objawami infekcji udzielane są wyłącznie konsultacje telefoniczne.
  • Na bieżąco włączamy kolejnych lekarzy specjalistów do udzielania porad telemedycznych*.
  • Podczas porady telemedycznej z lekarzem można uzyskać:
    e-Receptę**, e-Zwolnienie, skierowanie.
  • W sytuacji, kiedy będzie to konieczne, pacjent zostanie umówiony na wizytę w przychodni.

Nasze działania związane są z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa dlatego też prosimy o zastosowanie się do wprowadzonych nadzwyczajnych środków ostrożności.

*Na poradę telemedczną obowiązuje rejestracja telefoniczna lub internetowa jak na zwykłą poradę.
**Nie należy przychodzić po recepty – podczas porady telefonicznej zostanie podany 4-cyfrowy kod e-recepty, który należy podać w aptece wraz z numerem PESEL.

Profilaktyka i pielęgnacja stopy diabetyka

Stopa diabetyka to problem, który wynika z pogorszenia ukrwienia w obrębie stopy, w związku z czym skóra, tkanki miękkie, mięśnie i nerwy ulegają przewlekłemu niedotlenieniu. O postępującym procesie chorobowym świadczy ból nasilający się w nocy, uczucie mrowienia i kłucia w stopie. Dość charakterystyczny jest wygląd skóry – staje się cienka, sucha, łuszcząca. Pojawiają się liczne pęknięcia z ogniskami martwicy i owrzodzeniami.

Podologiczny zabieg na stopie cukrzycowej

Polega na płukaniu rany solą fizjologiczną lub wodą utlenioną, wstrzyknięciu środków do pielęgnacji ran, założeniu odpowiedniego opatrunku i opatrzeniu rany. Pacjent otrzyma również zalecenia do stosowania w domu.