Jesteś tutaj:  Dla Pacjenta » Badania » Podologia » Pedicure leczniczy
Dostosuj czcionkę: A A A

PRACUJEMY, ALE W SZCZEGÓLNYM TRYBIE

  • Obowiązuje rejestracja TYLKO TELEFONICZNA ! 81 5016012.
  • Nasze przychodnie są otwarte ale W TROSCE O NAS WSZYSTKICH prosimy o niezgłaszanie się do przychodni z objawami infekcji grypopodobnych.
  • Pacjentom z objawami infekcji udzielane są wyłącznie konsultacje telefoniczne.
  • Na bieżąco włączamy kolejnych lekarzy specjalistów do udzielania porad telemedycznych*.
  • Podczas porady telemedycznej z lekarzem można uzyskać:
    e-Receptę**, e-Zwolnienie, skierowanie.
  • W sytuacji, kiedy będzie to konieczne, pacjent zostanie umówiony na wizytę w przychodni.

Nasze działania związane są z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa dlatego też prosimy o zastosowanie się do wprowadzonych nadzwyczajnych środków ostrożności.

*Na poradę telemedczną obowiązuje rejestracja telefoniczna lub internetowa jak na zwykłą poradę.
**Nie należy przychodzić po recepty – podczas porady telefonicznej zostanie podany 4-cyfrowy kod e-recepty, który należy podać w aptece wraz z numerem PESEL.

Pedicure leczniczy

Korekcja wrastających paznokci

Przyczyną wrastających paznokci jest często wycinanie brzegów paznokci, a także noszenie butów ze zbyt ciasnymi noskami. Przygniatany paznokieć wciska się w unerwiony obrębek naskórkowy palucha. Wywołuje to ból, prowadzi do obrzęku, a nawet ropnego zapalenia. Paznokieć może też wkręcać się z jednej lub obu stron, nie powodując stanu zapalnego. Wycięcie części bądź całej płytki paznokciowej nie wyeliminuje problemu, gdyż tor wzrostu paznokcia nie zostanie trwale skorygowany i problem po pewnym czasie znowu się pojawi.

Zabiegi:

Klamry ortonyksyjne

Podolog stosuje specjalne klamry, które nieinwazyjnie prostują brzegi paznokcia, a to zapobiega jego ponownemu wrastaniu.

Tamponada

Pod wrastającą część płytki paznokcia umieszczona zostaje specjalna tkanina z włókna, które nie pozostawia nitek. Pasek zostaje nasączony środkiem odkażającym. Zabieg łagodzi stany zapalne, pomaga odciągnąć tkankę miękką od płytki paznokcia, niweluje ból.

CENNIK

  • pedicure podologiczny (obcięcie paznokcia, korekta wrastającego paznokcia, założenie klamry ortonoksyjnej, tamponada, usuwanie odcisków oraz modzeli, profilaktyka i pielęgnacja stóp diabetyków) - 90zł - 150zł
  • pedicure podologiczny - 150zł