Dostosuj czcionkę: A A A

PRACUJEMY, ALE W SZCZEGÓLNYM TRYBIE

  • Obowiązuje rejestracja TYLKO TELEFONICZNA ! 81 5016012.
  • Nasze przychodnie są otwarte ale W TROSCE O NAS WSZYSTKICH prosimy o niezgłaszanie się do przychodni z objawami infekcji grypopodobnych.
  • Pacjentom z objawami infekcji udzielane są wyłącznie konsultacje telefoniczne.
  • Na bieżąco włączamy kolejnych lekarzy specjalistów do udzielania porad telemedycznych*.
  • Podczas porady telemedycznej z lekarzem można uzyskać:
    e-Receptę**, e-Zwolnienie, skierowanie.
  • W sytuacji, kiedy będzie to konieczne, pacjent zostanie umówiony na wizytę w przychodni.

Nasze działania związane są z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa dlatego też prosimy o zastosowanie się do wprowadzonych nadzwyczajnych środków ostrożności.

*Na poradę telemedczną obowiązuje rejestracja telefoniczna lub internetowa jak na zwykłą poradę.
**Nie należy przychodzić po recepty – podczas porady telefonicznej zostanie podany 4-cyfrowy kod e-recepty, który należy podać w aptece wraz z numerem PESEL.

Usg ginekologiczno-położnicze

USG położnicze
Cel badania:

Badanie oceniające stan i rozwój płodu, łożyska i zmieniającego się podczas ciąży narządu rodnego. Celem badania jest precyzyjna ocena mózgowia, kręgosłupa, serca, nerek, twarzy, jak również pozostałych organów. Pozwala na ustalenie, czy dziecko rozwija się prawidłowo, a w razie nieprawidłowości badanie umożliwia wykonanie dokładnej diagnostyki już w łonie matki.

Podczas USG lekarz dokonuje pomiarów główki, tułowia, długości całego dziecka i masy ciała dziecka. Pomiary te są potrzebne do monitorowania wzrostu dziecka i analizy czy ten wzrost jest adekwatny do wieku ciążowego. Oceniany jest też poziom wód płodowych, usytuowanie i wygląd oraz dojrzałość łożyska, pępowiny a także długość szyjki macicy. Te dane potrzebne są położnikowi do prawidłowego prowadzenia ciąży.

Wynik badania przekazywany jest w formie opisu od razu po badaniu.

Przygotowanie do badania:

Badanie nie wymaga żadnego przygotowania.