Dostosuj czcionkę: A A A

PRACUJEMY, ALE W SZCZEGÓLNYM TRYBIE

  • Obowiązuje rejestracja TYLKO TELEFONICZNA ! 81 5016012.
  • Nasze przychodnie są otwarte ale W TROSCE O NAS WSZYSTKICH prosimy o niezgłaszanie się do przychodni z objawami infekcji grypopodobnych.
  • Pacjentom z objawami infekcji udzielane są wyłącznie konsultacje telefoniczne.
  • Na bieżąco włączamy kolejnych lekarzy specjalistów do udzielania porad telemedycznych*.
  • Podczas porady telemedycznej z lekarzem można uzyskać:
    e-Receptę**, e-Zwolnienie, skierowanie.
  • W sytuacji, kiedy będzie to konieczne, pacjent zostanie umówiony na wizytę w przychodni.

Nasze działania związane są z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa dlatego też prosimy o zastosowanie się do wprowadzonych nadzwyczajnych środków ostrożności.

*Na poradę telemedczną obowiązuje rejestracja telefoniczna lub internetowa jak na zwykłą poradę.
**Nie należy przychodzić po recepty – podczas porady telefonicznej zostanie podany 4-cyfrowy kod e-recepty, który należy podać w aptece wraz z numerem PESEL.

Diagnostyka kardiologiczna

Holter EKG
Cel badania:

Celem badania jest ocena zaburzeń rytmu serca i niedokrwienia w ciągu całej doby, w czasie snu, wysiłku, pracy fizycznej. Badanie Holterowskie ma ogromne znaczenie w precyzyjnej ocenie rodzaju i nasileniu niemiarowości oraz ułatwia prowadzenie leczenia antyarytmicznego. Jest również użyteczne w ustalaniu stopnia niedokrwienia mięśnia sercowego w ciągu całej doby.

Pacjent ma zakładany specjalny aparat ważący ok. 0,5 kg który noszony jest na pasku, nośnikiem zapisu jest karta magnetyczna lub taśma magnetofonowa. Zapis jest odczytywany po 24 godzinach. Badanie polega na zapisie elektrokardiogramu z pięciu elektrod przymocowanych do skóry na klatce piersiowej.

Wynik badania dostępny jest do odbioru po 7 dniach od zdjęcia aparatu.

Badanie wykonywane jest dla pacjentów od 2 roku życia.

Przygotowanie do badania:

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Nie ma żadnych przeciwwskazań do badania, sporadycznie przeciwwskazaniem mogą być choroby skóry uniemożliwiające przyklejenie elektrod.