Jesteś tutaj:  Dla Pacjenta » Badania » Laboratorium » Pełna Lista Badań » 
Dostosuj czcionkę: A A A

PRACUJEMY, ALE W SZCZEGÓLNYM TRYBIE

 • Obowiązuje rejestracja TYLKO TELEFONICZNA ! 81 5016012.
 • Nasze przychodnie są otwarte ale W TROSCE O NAS WSZYSTKICH prosimy o niezgłaszanie się do przychodni z objawami infekcji grypopodobnych.
 • Pacjentom z objawami infekcji udzielane są wyłącznie konsultacje telefoniczne.
 • Na bieżąco włączamy kolejnych lekarzy specjalistów do udzielania porad telemedycznych*.
 • Podczas porady telemedycznej z lekarzem można uzyskać:
  e-Receptę**, e-Zwolnienie, skierowanie.
 • W sytuacji, kiedy będzie to konieczne, pacjent zostanie umówiony na wizytę w przychodni.

Nasze działania związane są z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa dlatego też prosimy o zastosowanie się do wprowadzonych nadzwyczajnych środków ostrożności.

*Na poradę telemedczną obowiązuje rejestracja telefoniczna lub internetowa jak na zwykłą poradę.
**Nie należy przychodzić po recepty – podczas porady telefonicznej zostanie podany 4-cyfrowy kod e-recepty, który należy podać w aptece wraz z numerem PESEL.

Przeciwciała przeciw Ureaplasma urealyticum i Mycoplasma hominis IgM

Inna nazwa badania: Brak

Materiał: Krew

Czas oczekiwania na wynik: wynik po upływie 10 dni roboczych

 • Sposób przygotowania pacjenta:

  Pacjent nie musi być na czczo. Materiałem do badania jest krew.

 • Znaczenie badania:

  Ureaplasma urealyticum kolonizuje się w układzie moczowym oraz w narządach płciowych, np. w cewce moczowej, pochwie, szyjce macicy, gruczole krokowym oraz najądrzach. Infekcja często przebiega bezobjawowo. U.urealyticum jest przyczyną zapalenia błon płodowych, co może prowadzić do poronienia lub przedwczesnego porodu. Niekiedy może dojść do zakażenia układu oddechowego oraz zapalenia opon mózgowych u noworodków, szczególnie u noworodków z niedowagą. U 40-80% kobiet i 5-20% mężczyzn w wieku aktywnie seksualnym dochodzi do infekcji dolnych narządów płciowych. Przyczyną infekcji jest kontakt seksualny, a w ponad 50% przypadków do zakażenia dochodzi także podczas porodu. Mycoplasma hominis wywołuje zapalenie cewki moczowej,szyjki macicy i pochwy. Czasami jest przyczyną lekkiej bakteriemii (np. po porodzie, poronieniu,operacji ginekologicznej) oraz zakażenia ran ( np. po cesarskim cięciu),zapalenia jajowodu,zapalenia owodni oraz zakażenia noworodków. Bakteria jest przenoszona pierwotnie przez narządy rodne.

 • Opracowanie i przygotowanie materiału:

  Materiałem do badania jest krew pobrana na skrzep. Stabilność w temp. pok. 48h, w temp. lodówki 7 dni, w temp.-20st. - 3 miesiące.